top of page

Tiyatro

Tiyatro, platformumuzun lokomotif görev yapan alanlarındandır.

Cumba/Hane Tiyatro Topluluğu oyuncu kadrosuna girerek hem tiyatro ile ilgili atölyemizde eğitim alma hem de sahneye çıkma şansı yakalarsınız.

Her sezon bir yeni oyunda ve daha önce oynanmış oyunlarımızda rol alma garantisi veriyoruz. Bunun için ilk yapmanız gereken, "Tiyatro yapmak istiyor musunuz?" sorusuna samimiyetle, kendinize inanarak "EVET" yanıtı vermenizdir. Çünkü tiyatro; ciddiyet ve disiplin ister.

18 Yaşından büyükseniz, tiyatro yapmak istiyorsanız bize ulaşın.

VAR MIYDIK? KİTABI TİYATROYA UYARLANIYOR

Cumba/Hane Tiyatro Topluluğu olarak 2023-2024 sezonunda yine güzel ve önemli bir projedeyiz.

"VAR MIYDIK?" adlı, on bir kadın yazarın kaleminden çıkmış yirmi iki öyküden oluşan kolektif kitaptan on bir öykü, sezon içerisinde tiyatro sahnesinde olacak.

Deniz Borucu, Leyla Hazal Vardal, Meral Saylar, Nil Devletoğlu, Nilüfer Birdal, Nilüfer Çeken Özbay, Seçil Erginler, Senem Selvi, Vildan Ertürk, Yeşim Başaran ve Zeynep Ebla Ceylan'ın öyküleri, tiyatro grubumuzun yönetmenliğini de yapan Oyun Yazarlığı Atölyesi hocamız Deniz Ayfer Tüzün'ün uyarlaması ile sahnelenecek. Cumba/Hane Tiyatro Topluluğu oyuncuları ile, sürpriz isimlerin oynayacağı "VAR MIYDIK?" oyunu için metin çalışmalarına hızlı bir şekilde başlandı. 

Sanat dünyasındaki kadınların dayanışması olarak da önem arz eden bu kolektif çalışma aynı zamanda, çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi anlamında da hayata geçmiş olacak.

"VAR MIYDIK?" oyununun çalışmaları ve ilk sahnesi için takipte kalın.

#sanatvarsahayatvardır / #kadınvarsahayatvardır

2023 - 2024 SEZONU 

Cumba/Hane Tiyatro Topluluğu'Nun 2023 - 2024 sezonundaki yeni oyununn metin okuma provaları başladı.

"Buraya Kadarmış" adlı oyunu yazan Deniz Ayfer Tüzün bu kez de, kuşak çatışmasına, eskiden yeniye adaptasyonun zorluğuna işaret ediyor.

Tek perde olarak sahnelenecek oyunun ilk gösterimi Eylül 2023 olarak planlanıyor. 

© 2023 by cmb

  • Youtube
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Instagram
  • Facebook
E-posta adresinizi bırakın

Teşekkürler

bottom of page